Комунікації з громадськістю

Урядова «гаряча лінія» - 1545

Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

Детальніше тут: UKC.GOV.UA

 

30.11.2016 було проведено засідання виконавчого комітету в Олешнянській сільській раді, на якому було заслухано звіт лісничого Олешнянського лісництва Бугая 0.0. про проведену роботу у 2016 рік та план роботи на 2017 рік.

 

Метою ведення лісового господарства є комплексне ведення лісового господарства з метою раціонального використання та відтворення лісових ресурсів, охорони та захисту лісу, ведення мисливського господарства.

Ліси розташовані на землях державної власності та перебувають в постійному користуванні державного підприємства «Охтирське лісове господарство». Загальна площа земель лісогосподарського призначення, переданих в постійне користування Лісгоспу на території Олешнянської сільської ради становить - 2156,2042 га, в тому числі: лісові землі -2125,6562 га, рілля - 11,5165 га, сіножаті - 13,3711 га, інші землі - 5,6604 га.

У своїй діяльності працівники Олешнянського лісництва керуються Конституцією України, Лісовим кодексом України, нормативно - правовими

актами з питань ведення лісового господарства та власним Статутом.

Рубки головного користування, які проводяться в лісах на території Олешнянської сільської ради проводяться відповідно до затверджених Наказів вищестоящих органів та Плану лісовпорядкування. При цьому, слід зазначити, що розрахункова лісосіка - це щорічна науково обґрунтована норма заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, яка затверджується для кожного власника, постійного користувача окремо за групами порід, виходячи з принципів безперервності та не виснажливості використання лісових ресурсів.

Конкретні ділянки, на яких будуть проводитися рубки головного користування (стиглого лісу), визначаються під час проведення базового лісовпорядкування. Тому розмови, які ми чуємо по селу, що ліс ріжуть незаконно є неправдивими, так як ліс уже достиг віку стиглості, йому 104 роки, а в цілому він старший, його потрібно було зрізати раніше, тому, що деревина частково гнила і запарена. У 2016 році вирубано хворостів - 2000 м3. Створюємо лісові культури, кожен рік на площі 40 га. Проводимо догляд за лісовими культурами на площі 700 га, усі роботи проводяться робітниками нашого підприємства та сусідніх сіл. У 2017 році заплановано зрізати 9000 м, а також рубки догляду і рубки формування 3000 м , рубки догляду в молодняках 110 га. Щоб не залучати робітників з м.Охтирка було прийняте рішення створити приватне підприємство, яке веде Крамаренко Л.Г., який щороку забезпечує робочими місцями від 8 до 15 чоловік. Крамаренко Л.Г. здійснює свою діяльність на території Охтирського, Тростянецького, Великописарівського районів, податки сплачує за місцем реєстрації в Олешнянську сільську раду, так за 11 місяців 2016 рік він сплатив - 138 886 грн.

ДП «Охтирське лісове господарство» у 2016 році до бюджету Олешнянської сільської ради перерахувало такі кошти: податок на нерухоме майно з юридичних осіб, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості -4590 грн.; податок на землю з юридичних осіб - 33783 грн; рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів - 50373 грн; разом - 88746 грн.

Взагалі лісгоспом виплачується до бюджетів різного рівня майже 50% податку від зароблених грошей, так якщо заробили 43 млн. гривень до бюджетів сплатили 19 млн. гривень. Решта коштів залишається в лісгоспі і використовується на ведення лісового господарства. Так як основна турбота працівників лісництва полягає в лісовідновленні, після закінчення рубок Олешнянським лісництвом, у строк та порядку, визначеними Правилами відтворення лісів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2007 року № 303, в обов’язковому порядку проводиться лісовідновлення. У цілому середній підрахунок, щоб виростити лісові дубові культури до 20 років на 1 га потрібно 30000 гривень. Лісгосп на даний час не отримує коштів із бюджету, а норми ведення лісового господарства не змінилися і створення лісових культур перебуває на постійному контролі держави тому ми працюємо згідно чинного законодавства та дотримуємося всіх розроблених норм для лісів України.

 

«Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена» (стаття 50 Конституції України).

Діяльність ДП «Охтирське лісове господарство» в напрямку співпраці з громадськістю, враховуючи приєднання України до Орхуської конвенції, спрямована на підвищення обізнаності суспільства про особливості лісового господарства країни, важливість створення лісових насаджень, культуру поведінки в лісі та бережне відношення до лісових насаджень.

Забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики відбувається у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (зробити посилання на постанову. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/996-2010-%D0%BF)

Особлива увага приділяється системному інформуванню громадськості про актуальні питання, прийняті рішення та подальший розвиток лісогосподарської галузі. Інформація розміщується на офіційному веб-сайті ДП «Охтирське лісове господарство» та веб-сайтах підвідомчих підприємств. Інформація про діяльність управління висвітлюється у газетах «Город А», «Роксолана», «Прапор перемоги», «Природа і суспільство», на радіо і телебаченні в ефірі ТРК «Пульсар».

Одним з основних заходів залучення громадськості до посадки лісу є щорічна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона проводиться з 2006 року з ініціативи Держлісагентства. Акція стартує 21 березня у Міжнародний день лісів і триває до Дня довкілля. Основним заходом Акції є посадка дерев і створення нових лісів за широкої участі шкільної та студентської молоді, громадськості, представників органів влади та ЗМІ. Крім того, під час проведення Акції спеціалісти лісогосподарських підприємств організовують зустрічі з молоддю, лекції, демонстрації кінофільмів, тематичні вечори на тему лісів та важливості їх для життя на планеті.