• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Тепличне господарство Хухрянського лісництва
01.06.2021 12:56

Тепличне господарство Хухрянського лісництва

Вирощування посадкового матеріалу в Хухрянському лісництві, що входить в склад  Державного підприємства «Охтирське лісове господарство», так само як і створення лісонасаджень, охорона та захист лісу -  одне з найважливіших завдань лісівників. Відповідно всі ці роботи розпочинаються з заготівлі і придбання перевіреного якісного посівного матеріалу. Протягом 2020 року лісовою охороною було заготовлено 1000 кг жолудя дуба черешчатого та 35 кг жолудя дуба північного (червоного). Також наше  підприємство закупило якісне лісове насіння сосни звичайної 3 кг та модрини європейської 0,5 кг.

Місцями для вирощування сіянців перелічених вище рослин в Хухрянському лісництві служать тимчасовий лісовий розсадник площею 0,25га та 1 стаціонарна теплиця і 4 короби загальною площею 0,027га.

 

Роботи розпочалися в квітні-місяці з підготовки  грунту до посіву -  перекопали, розрівняли граблями та вибрали і винесли каміння, грудки, деревні та рослинні рештки - коріння,стебла; підвезли пісок. Потім розпочався сам процес посіву - створили борозни дерев’яним маркером, посіяли насіння вручну, присипали дуже тонким шаром піску та вкрили агроволокном до появи сходів. Майже всі ці роботи виконали робочі лісогосподарських робіт - Донцова  Людмила  Василівна та Куцай Валентина Іванівна.

Через тиждень  короба вкрили сіткою, яка пропускає до 40% сонячного світла, щоб притінювати посіви від висихання.

Лісовий розсадник знаходиться в обході №3 Хухрянського лісництва, закріпленого за лісником Толкачовим Андрієм Васильовичем. Розсадник підтримується в належному стані: прополотий , огорожа побілена , навколо повирубувано чагарники та прокошено траву. Зараз в розсаднику наявні сіянці каштана кінського. В 2021 році посіяно 0,005 га дуба червоного, 3 короба сосни звичайної загальною площею 0,012 га та 1 короб модрини європейської площею 0,003 га; сам лісовий розсадник заплановано потримати під чорним паром та підживити органічними добривами - перегноєм.

В першій половині вегетаційного періоду буде майже щодня проводитись поливання посівів, а потім розпочнеться  загартування  сіянців до висаджування на лісові площі та зніметься захисна сітка. Протягом всього часу вирощування буде проводитись ручне прополювання та за необхідності - мінералізоване підживлення сіянців добривами. Стандартних розмірів для посадки сіянці досягнуть в 1-но - 2-х річному віці  залежно від породи.

В 2021році на землях ДЛФ було відновлено 4 га лісу на площах , які були зрубані головним користуванням лісу та  доповнено 1-но, 2-во,та 3-річних лісових культур дуба черешчатого та сосни звичайної на площі 20,1 га.  Також було посажено школку декоративних рослин площею 0,08 га з самшитом вічнозеленим, ялинкою звичайною, ялівцем козацьким для  реалізації населенню та озеленення.

На даний час  Хухрянське  лісництво не тільки повністю забезпечує свої потреби власним посадковим матеріалом, а  має ще й деякий  його запас. Сіянцями перелічених деревних порід будуть створюватися нові лісові насадження та доповнюватимуться вже раніше створені.

Отже  наш  підрозділ  всебічно використовуює в своїй діяльності лісові ресурси, та відповідно до законодавства в достатньому обсязі відновлює і примножує лісові насадження. Лісові розсадники і теплиці завжди служили для початкових кроків створення  нового  лісу.Оновлено 01.06.2021 13:04