Виконана робота за 5 місяців Охтирського лісництва
01.06.2021 12:57

Виконана робота за 5 місяців Охтирського лісництва

2021 рік в Охтирському лісництві почався досить жваво. Вже з таненням снігу та настанням перших теплих днів було розпочато лісокультурну компанію. У 2020 році було заплановано посадити 8,1 га лісових культур , що в свою чергу і було зроблено . Також було доповнено 1,4 га лісових культур посаджених в минулі роки.  В ході робіт до яких було залучено приватних підприємців та своїх робітників під контролем майстра лісу Костенко І.В. висаджено 29 825 шт. сіянців Дуба звичайного та 100 шт. сіянців Яблуні домашньої. Роботи по доповненю проводилися також і на плантації новорічних ялинок. Було доповнено 5 га та висаджено 5000 штук сіянців Сосни звичайної. На осінь ми плануємо доповнити ще 4,9 га лісових культур.

Паралельно з лісокультурною компанією ми готуємося до пожежонебезпечного періоду.

Тому ст. майстер Щетінін О.В. разом з трактористом Охтирського лісництва Горішнім М.О. почали процес поновлення мінералізованих смуг трактором в агрегаті АГД- 2,5 та КЛБ-1,7. Цього року вже було поновлено 150 км смуг. Кожного року Охтирське лісництво створює нові мінералізовані смуги трактором в агрегаті ПЛН-70. Так на поточний рік створено 30 км. На наш погляд це один з найефективніших засобів попередження лісових пожеж.

Проводиться агітація за допомогою аншлагів. Заплановано поставити 10 нових аншлагів 3 з яких вже виготовлені.

 

Для отримання здорового та стійкого лісу в майбутньому необхідно проводити рубки догляду та догляд за лісовими культурами.

На даний момент вже 15,8 га лісових культур було доглянуто . З них 2,8 га за допомогою мульчера TMC Cancela TFS-200 та 13,0 га трактором лісовими дисками. Догляд мульчером кращий тому що небажані породи дерев та кущів зрізаються під саму землю. Це дає змогу головній породі вийти в перший ярус що в свою чергу впливає на майбутній склад лісу.

В березні було проведення освітлення лісових культур на даному єтапі вже зроблено 6,5 га.

З початку року проводилися рубки спрямовані на формування складу та стійкості насаджень до хвороб та шкідників. Так була проведена на площі  10 га прохідна рубка на якій було заготовлено 106,079 м3 ділової та 277,427м3 дровяної деревини . На вибірково санітарних рубках за період з січня місяця до початку сезону тиші було заготовлено 363,1270 м3 ділової та 452,31 м3 дровяної деревини.

За Охтирським лісництвом закріплений лісовий розсадник та шкільне відділення для декоративних рослин . Восени на лісовому розсаднику було висіяно жолуді Дуба звичайного  на площі 0,61 га які в майбутньому будуть використовувати для створення лісу. 1,75 га площі лісового розсадника засаджено новорічними ялинками. На цій плантації в кінці травня планується формування крони кожної ялинки індивідуально силами лісової охорони.

В теплицях було висіяно насіння Сосни звичайної 2кг, Гріх грецький 5 кг, Слива домашня 2кг, Абрикос звичайний 3кг,Груша звичайна 0,4кг. В подальшому отриманими сіянцями ми будемо садити та доповнювати лісові культури та ремізи.

Одним з направлень нашого лісництва є декоративний посад. матеріал.

Так в поточному році на шкільному відділенні було висаджено 58 шт. Ялини звичайної, 99 шт. Ялиці білої, 1320 шт. Ялини колючої, 17 шт. Сосони кедрової. На даний момент у нас є в наявності для реалізації такі породи як Ялина колюча, Туя західна смарагд, Туя західна колумна, Туя західна Літл Гігант, Псевдоцуга Мензіса, Ялівець скальний Скайрокет, Барбарис Юліанна, Гібіскус травянистий , Самшит вічнозелений. В найближчий час плануємо цей список Пухероплодником, Спіреею, Вербою Мацудана, Вербою козячою, Барбарисом Тунберга, Барбарисом Тунберга вертикальним, Чубушником.

За 2021 рік вже було виконано досить багато роботи але зупинятися на досягненому ми не будемоОновлено 01.06.2021 13:00