• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Догляд за лісовими культурами – запорука здорових майбутніх лісів
16.06.2021 09:35

Догляд за лісовими культурами – запорука здорових майбутніх лісівДогляд за лісовими культурами – це комплекс агротехнічних (обробка грунту, знищення бур'янів) і лісівничих (освітлення, прочищення) заходів, здійснюваних з метою поліпшення умов приживлюваності і росту культивованих деревних порід. Поліпшення умов зростання досягається створенням сприятливих фізичних властивостей ґрунту, зменшенням випаровування з його поверхні і усуненням конкуренції трав'янистої, небажаної деревної і чагарникової рослинності за світло, вологу і елементи мінерального харчування.

Агротехнічні догляди проводять після посіву або посадки лісових культур до змикання їх крон і переведення в покриту лісом площу. До агротехнічних доглядів механічним способом відносяться: розпушування грунту з одночасним знищенням бур'янів, скошування трави в рядах і в міжряддях, а також знищення трав'янистої рослинності хімічним способом із застосуванням гербіцидів.


Інтенсивність, терміни, кратність і тривалість агротехнічних доглядів визначаються грунтово-кліматичними, лісорослинними і погодніми умовами, методом створення лісових культур, видом і віком посадкового матеріалу, цільовим призначенням, станом, віком і складом лісових культур, біологічними особливостями деревних порід, способом і якістю обробітку грунту, складом і ступенем розвитку бур'янів, а також економічнимим умовами.

У лісостеповій зоні в 1-й рік здійснюють 3-4 догляду, у 2-й - 3, в 3-й - 2 і в 4-й рік - 1 догляд.

Лісівничими доглядами (освітлення і прочищення) попереджають затемнення культур малоцінними листяними породами, регулюють густоту і склад майбутнього насадження. Проводяться шляхом суцільного або часткового знищення деревної рослинності на лісокультурних площах. При механічному способі освітлення і прочищення проводять ручним кущорізом «Сікор».


Наразі в Державному підприємстві «Охтирське лісове господарство» тривають роботи з агротехнічних доглядів за незімкнутими лісовими культурами, які на даний момент становлять 727,2 га, з них 609,0 га (84%) – дубові.  

За 5 місяців 2021 року було проведено всього доглядів на площі 425 га (план – 336 га), в тому числі: трактором в агрегаті з культиватором КЛБ-1,7 методом сідлання рядка та бороною ЛБД-1,7 (БДТ-1,6), яку навесні цього року було придбано лісгоспом у кількості 2 шт., методом безвідвальної обробки міжрядь лісових культур – 314,9 га; за допомогою бензомотокущоріза «Сікор» - 29,9 га; мульчувачем – 18,0 га; ручним доглядом (прополювання бур`янів сапкою) – 62,2 га. Травень та початок червня цього року видалися надто дощовими, тому роботи значно побільшало, а від своєчасного догляду залежить приживлюваність і ріст лісових культур.