• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Рубки догляду за лісом за 8 місяців 2021 року по Хухрянському лісництву
07.09.2021 09:11

Рубки догляду за лісом за 8 місяців 2021 року по Хухрянському лісництву

При розмовах за лісові господарства перше, що спадає на думку - це суцільні вирубки лісу. Але це зовсім не так, суцільні рубки головного користування проводять в стиглих та перестійних насадженнях. З моменту посадки до віку стиглості проходить досить багато часу. За весь цей період лісові масиви не залишаються без контролю за їхнім станом та доглядами за ними.

У лісовій галузі є досить багато рубок, які спрямовані на отримання якісного та здорового лісу на момент стиглості.Загальна назва цих рубок - рубки формування і оздоровлення лісу. Обсяг таких заходів розраховують лісовпорядні підприємства і доводять нашому лісгоспу. Лісництво проводе рубки  згідно доведеного плану лісгоспом.

Спочатку у віці до 10-20 років проводяться рубки в молодняках -  «Освітлення» та «Прочищення».Ці рубки спрямовані на отримання бажаного складу насадження та росту порід, на які спрямоване господарство. На 2021 рік в Хухрянському лісництві заплановано 10,0 га «Освітлення» та 13,0 га «Прочищення». Зазвичай дані рубки проводяться своїми силами та робітником Короткевич В.П. за допомогою мотокоси під контролем майстра лісу, в обході якого проводиться рубка. Зараз проведено 10,9 га прочистки.

« Проріджування » - рубка спрямована на формування стовбура та крони дерева в деревостані. Проводяться вони в віці до 30 років. В ході робіт прибираються дерева з не бажаною формою, які в подальшому будуть не придатні для переробки. В нашому лісництві на поточний рік заплановано 8,0 га « Проріджування». Зараз з розвитком деревообробної промисловості деревина заготовлена на таких рубках переробляється на паливну тріску для котлів тривалого горіння.Вже проведено проріджування на площі 8,4 га та отримано 170 м.куб дров.

Після всих вище описаних рубок проводиться « Прохідна рубка». В Хухрянському лісництві було заплановано 36,0 га цих рубок. На даний момент вже зроблено36,7 га та отримано 607 м.куб ділового та дровяного лісу. Для проведення даних рубок залучено часну бригаду в зв’язку з меншими затратами на розроблення лісосіки. Саме цей захід дозволяє нам отримувати при рубках головного користування більший вихід половника. Адже «Прохідна рубка» спрямована на збільшення площі живлення кращих дерев в деревостані , що тягне за собою збільшення приросту дерева як по висоті так і по діаметру.

Але через збільшення хвороб та популяції шкідників лісу, через зміну клімату найнеобхіднішою на мою думку є « Санітарно вибіркова рубка». Лісівники всієї України на даний момент прикладають досить багато зусиль для боротьби з осередками кореневої губки, верхівкового короїду та інших хвороб, шкідників, що спричиняють всихання лісових масивів. Якщо не проводити дану рубку то лісові господарства отримають не поправних збитків, адже об'єми всихання будуть рости в геометричні прогресії.

Так в Хухрянському лісництві на 2021 рік було заплановано 200,0 га.

За 8 місяців 2021 року вже виконано роботу на 133,6га та отримано2920 м.куб ділової та дровяної деревини.

Ми намагаємося  якомога швидше прибирати осередки хвороб та шкідників бо якщо зволікати, об'єми пошкоджених деревостанів збільшаться. За проведенням рубок здійснюється контроль , проводяться перевірки – для того щоб все було правильно зроблено в рамках діючого законодавства.

Для проведення рубок залучаються часні бригади. Вони проводять валку, розкряжовку дерев та знищення порубкових залишків. Сировина отримана після ВСР реалізується підприємством.

Отже, в ході ведення лісового господарства проводяться досить багато заходів спрямованих на отримання позитивного  результату, а саме -  здоровий та стійкий до хвороб ліс. Основна  мета лісівників – зберегти ліс та його корисні властивості для людей.Оновлено 07.09.2021 09:13