Створюємо ліси разом
21.09.2021 09:40

Інформаційна довідка щодо громадської Акції “Створюємо ліси разом”

Створюємо ліси разом»: на Прикарпатті висадять понад два мільйони саджанців  | Український Простір Прикарпаття

Мета Акції

Покращення комунікації представників лісової галузі з суспільством, підвищення іміджу професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, покращення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

Терміни проведення Акції – 1.10-30.11.2021.

Заходи Акції

1. Садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення із залученням місцевого населення, учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, центральних,  місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, представників громадських об’єднань.

 

Участь в Акції з садіння можливо буде здійснити двома способами:

  • кожен українець може безкоштовно долучитися до висадження лісу у будь-якому регіоні України. Для цього потрібно заповнити он-лайн форму на спеціально створеному веб-сайті. Цю інформацію отримує обласне управління лісового та мисливського господарства та організовує запрошення на висадку дерев (терміни залежать від кліматичних умов області). Основні меседжі – «Створюємо ліси разом», «Зелена країна для кожного з нас».

Крім того необхідно провести висадку скверів на землях територіальних громад, парків у кожній школі (в Україні працює 14000 шкіл, якщо висадити на території кожної школи хоча б 10 дерев, в загальному отримаємо результат у 140 тис. дерев)

  • кожен українець, який зацікавлений у збільшенні лісистості країни, може обрати ділянку, де лісівники висадять ліс замість нього. Це можна зробити за  три варіанти донату - 50 грн, 100 грн, 150 грн. Кошти одразу перераховуються на рахунок благодійному фонду (допомога онкохворим дітям).  Різна сума - різна кількість висаджених дерев. Державні лісогосподарські підприємства отримають інформацію щодо кількості замовлених дерев, їх висадять і після висадки людина, яка надала благодійну допомогу, отримає інформацію, де росте її ліс.

Основний меседж – «Посади дерево - врятуй життя дитині»

2. Інформаційні та роз’яснювальні заходи (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції, прес-тури) щодо ролі та важливості лісів для існування життя на планеті, значення праці лісівника в забезпеченні створення, охорони та захисту лісових насаджень. Суспільство має знати, що лісівники щорічно відтворюють понад 40 тис. га лісів, а це 200 млн дерев;

3. Прес-конференції, круглі столи з метою зняття соціальної напруги та критичних настроїв у суспільстві, викликаних хибними стереотипами суспільної думки  щодо лісового господарства;

4. Конкурси, вікторини, фестивалі тощо, які за тематикою відповідають меті Акції. Зокрема, конкурс малюнку серед дітей шкільного віку. Рішення про нагородження переможців заходів, проведених  в рамках Акції на місцевому та регіональному рівнях, приймають їх організатори. Для нагородження переможців можуть використовуватись кошти з джерел, які не суперечать чинному законодавству України.

5. Профорієнтаційні заходи щодо популяризації професії лісівника.

 

Додатково:

  1. Держлісагентством завершується розробка окремого сайту для висвітлення реалізації Акції (1bln.forest.gov.ua). На сайті буде:

●    інформація про Акцію та плани залісення;

●    інтерактивна карта України, де можна детально подивитися інформацію щодо ходу залісення по областях (відповідно до Указу Президента України 228/2021).

  1. Зовнішня реклама Акції включатиме бігборди та листівки. Одна сторона листівки міститиме фото банеру та посилання на сайт Акції, на іншій стороні основні заплановані заходи по кожній області.

 

 

 

Організаційний план проведення восени 2021 року

громадської Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом»

 

Термін проведення

Захід

Відповідальні виконавці

Результат

Коментарі

До 13.08.2021

Розробка та направлення на адреси обласних управлінь лісового та мисливського господарства, керівників підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування Організаційного плану проведення восени 2021 року

громадської Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом» (далі – Оргплан).

Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю.

Оргплан надіслано на адреси обласних управлінь лісового та мисливського господарства, керівників підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування.

 

19.08.2021

Презентація робочої версії вебсайту, розробленого безпосередньо для акумулювання інформації щодо організації, участі, проведення та представлення заходів в рамках Акції «Створюємо ліси разом» та робіт з масштабного залісення відповідно до Указу Президента №228/2021.

 

 

Заступник Голови Держлісагентства

Смаль В.І.

 

Робоча версія вебсайту представлена на розширеному засіданні Колегії Держлісагентства.

 

 

 

До 01.09.2021

Направлення на обласні управління лісового та мисливського господарства, підприємства, установи та організації безпосереднього підпорядкування макету банеру Акції, постера сіті-лайтів для їх друку та рекламних банерів для розміщення на місцевих сайтах та соціальних мережах.

Прес-секретар Держлісагентства

Обласні управління лісового та мисливського господарства забезпечено макетами банерів.

 

До 09.09.2021

Визначення та узгодження переліку ділянок для залісення в рамках Акції «Створюємо ліси разом»; відповідальних осіб від територіальних органів, підприємств, установ та організацій Держлісагентства, державних  лісогосподарських підприємств,  завданням яких буде забезпечення комунікації із  представниками, зацікавленими в участі в Акції «Створюємо ліси разом» та представлення інформації для вебсайту Акції.

 

Керівники територіальних  органів, підприємств, установ та організації безпосереднього підпорядкування

Визначено та узгоджено перелік ділянок для залісення; відповідальних осіб за комунікацію в рамках проведення Акції «Створюємо ліси разом».


До 09.09.2021

Налагодження комунікації з представниками всіх лісокористувачів області з метою узгодження порядку співпраці щодо обсягів висаджених восени дерев (обсяг висаджених дерев повинен бути наданий Держлісагентству щотижня в ході проведення Акції)

Керівники територіальних  органів

 

Узгоджено обсяги висадження дерев


До 09.09.2021

Оренда рекламних площин для розміщення білбордів. Оренда сіті-лайтів у населених пунктах міського типу (щонайменше по 2 в кожному населеному пункті)

 

Керівники територіальних  органів, підприємств, установ та організації безпосереднього підпорядкування

Збільшено потужності для зовнішньої реклами


До 09.09.2021

Підготовка до друку та виготовлення рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірної продукції Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом», друк банеру Акції та постера для сіті-лайтів.

Керівники територіальних  органів, підприємств, установ та організації безпосереднього підпорядкування

Підготовлена рекламна, друкована, сувенірна продукція.

 

До 09.09.2021

Розробка переліку основних заходів, що включатимуть заходи з посадки дерев, створення скверів, парків у кожній школі, проведення  вікторин, конкурсів суспільно значущих заходів тощо)

 

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Затверджено перелік основних заходів, які будуть проведені на регіональному та місцевому рівні в рамках Акції «Створюємо ліси разом»

Підприємства, установи та організації, які не мають земельних ділянок для створення лісових насаджень, здійснюють садіння дерев разом з іншими підприємствами галузі або проводять інші заходи з озеленення.

До 10.09.2021

Оприлюднення інформації щодо відповідальних осіб на веб-сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства та веб-сайтах підприємств безпосереднього підпорядкування

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Інформація щодо відповідальних осіб оприлюднена на веб-сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства та веб-сайтах підприємств безпосереднього підпорядкування

 

10.09. 2021

Надання Держлісагентству  інформації про заплановані заходи в рамках проведення Акції «Створюємо ліси разом» з медіа-планом включно (медіа-план повинен включати дати та назви ресурсів, де будуть опубліковані інформаційні матеріали, теле-сюжети, репортажі, статті, новини).

 

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю.

Узагальнено перелік заходів, що будуть реалізовані протягом проведення Акції «Створюємо ліси разом».

Інформація буде використана для централізованого анонсування проведення Акції «Створюємо ліси разом».

 

20-22.09.2021

Анонсування проведення Акції «Створюємо ліси разом» (проведення прес-конференцій, , розповсюдження листівок, проведення лекцій у школах тощо) після офіційного анонсування Акції Держлісагентством та Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

 

Керівництво Держлісагентства, начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Широке ознайомлення суспільства щодо проведення Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом»

 

20-22.09.2021

Розміщення банерів та сіті-лайтів, розповсюдження рекламної продукції Акції

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Забезпечено зовнішню рекламу Акції

 

01.10.2021

Початок громадської Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом»

Керівництво Держлісагентства, начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

По всій території країни проведено відповідні заходи на відзнаку початку осінньої Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом»

Заходи проводяться в залежності від погодних умов та з урахуванням обмежувальних карантинних заходів з метою недопущення поширення корона вірусу

COVID-19.

04.10.2021

(до 11-00)

 

Надання Держлісагентству інформації про заходи, проведені 01 жовтня (інформаційне  повідомлення, фотоілюстрації, узагальнена таблична форма)

 

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства

Узагальнено інформацію про заходи, проведені 01 жовтня.

 

09.10.2021

Долучення до Акції благодійного фонду «Озеленення України» «Об’єднуємо один мільйон людей за добу». Висвітлення заходу у ЗМІ (посилання на публікацію додати у щотижневий звіт окремою колонкою)

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

 

Збільшення інформаційної підтримки Акції

 

21.10.2021

Проведення флешмобу зі створення парків на території або біля кожного загальноосвітнього закладу.

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Посилення еко-свідомості серед дітей

 

07.10 – 30.11.2021

Щоп’ятниці до 11-ої години надсилати інформацію щодо заходів, проведених в

рамках Акції «Створюємо ліси разом» протягом звітного тижня. Форма звіту додається. До звіту додавати інформаційні матеріали, фотографії та посилання на публікації у ЗМІ

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства

Узагальнено щотижневу інформацію про перебіг подій в рамках Акції «Створюємо ліси разом»

На додаток до звітної форми надсилаються інформаційні

повідомлення та фотоілюстрації про перебіг подій в рамках Акції «Створюємо ліси разом» на е-mail:

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ; Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

20.10-15.11

Проведення конкурсів малюнку, вікторин, фестивалів. Визначення та нагородження переможців.

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Підвищено еко-свідомість громадян

Фотозвіт переможців конкурсів надсилається на е-mail:

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ; Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

01.12.2021

Надання підсумкового звіту щодо Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом»

Начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Отримано інформацію про загальну кількість висаджених дерев протягом Акції «Створюємо ліси разом» та проведені громадські заходи.

 

02.12 – 08.12.2021

Прес-конференція на національному та обласному рівнях щодо підведення підсумків проведення Акції «Створюємо ліси разом». На обласному рівні прес-конференції проводяться після проведення прес-конференції Держлісагентством

Держлісагентство, начальники територіальних органів, керівники підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування

Ознайомлення суспільства з підсумками проведення Акції «Створюємо ліси разом» та підсумками осінньої лісокультурної кампанії Держлісагентства