Лісонасіннева справа Хухрянського лісництва ДП«Охтирське лісове господарство»
17.11.2021 10:51

Лісонасіннева справа Хухрянського лісництва ДП«Охтирське лісове господарство»

 

Заготівля  насіння в Хухрянському лісництві ДП«Охтирського лісового господарства» так само як і створення лісів, охорона та захист лісу -  одне з найважливіших завдань лісівників. Ця задача  виконується лісниками, яким доведено план по заготівлі лісонасінневої сировини - шишок, жолудів, кісточок та ін. Протягом 2021року було заготовлено 2 кг насіння берези повислої, 1000 кг жолудя дуба черешчатого та 1 кг насіння айви японської. Також підприємство закуповує якісне перевірене лісове насіння сосни звичайної , модрини європейської.

Місцями для збору лісового насіння є спеціально відібрані ділянки лісу, де дерева є кращими та дають якісне насіння. Насіння берези повислої заготовляли в липні та серпні, дуба черешчатого та айви японської - в жовтні та листопаді. Збір насіння виконують лісники, учні, робочі лісогосподарських робіт. Приймається на зберігання в лісництво тільки якісне насіння (айва і береза перевівається, дуб занурюється в холодну воду – погане спливає наверх).

В лісництві проводиться відбір середніх зразків насіння та відсилається в лісонасінневу лабораторію в місто Харків укрпоштою. Там проводять його аналізи та за результатами присилають посвідчення про кондиційність насіння на підприємство.

Перевірене насіння зберігається: - дуба в холодильній камері за певної температури повітря, берези - в скляному бутлі, айва - в ящику з вологим піском проходить стратифікацію - процес пророщування. Навесні в квітні-травні насіння буде висіяно в лісовому розсаднику та тепличках лісництва.

Вирощені Хухрянським лісництвом сіянці дуба , берези , айви , сосни , модрини та інших порід мають стандартні розміри , гарно розвинутий корінь та верхню частину, - та будуть використані для створення нового лісу, доповнення лісових культур, а надлишки - реалізовані іншим підприємствам.