Продаж дров

Дрова колоті (розкол 7-16см, довжина полін 33см) твердих порід (дуб, ясен, клен) за ціної 1150 грн. за 1 кубометр для населення.

Для організацій: 1300 грн. за 1 кубометр без упаковки, 1450 грн. - з упаковкою.

Можлива доставка.

Тріска

деревинна паливна

 

Тріска деревинна паливна, фракційний склад: 20-40 мм за ціної 900 грн. за 1 тону. Торг. Можлива доставка.

Насіння сосни

 

Реалізуємо насіння сосни звичайної.

1000 грн. - 1 кг з ПДВ


Послуги сушки

Послуги професійної конвекційної сушки деревини. Об'єм камери 75 куб.м.

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Свята

Календар свят України. Мова ділового спілкування

  • Охтирське лісництво

  • Хухрянське лісництво

  • Солдатське лісництво

  • Груньське лісництво

  • Олешнянське лісництво

  • Велико-Писарівське лісництво

Охорона та захист лісів в ДП «Охтирське лісове господарство»
23.06.2016 07:25

Охорона та захист лісів в ДП «Охтирське лісове господарство»

Лісові ресурси підлягають охороні і захисту, що передбачає здійснення комплексу заходів спрямованих на їх збереження від знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, на їх захист від шкідників і хвороб. Важливого значення набувають заходи по збереженню лісових ресурсів в процесі їх використання.

Ліси відносяться до категорії екологічно вразливих ресурсів. На них негативно впливають люди в процесі виробничої діяльності; ліси знищуються при пожежах, різними шкідниками та іншими негативними явищами. Тому використання та відтворення лісів має бути організовано таким чином, щоб найбільш повно задовольнити соціальні, економічні, культурні потреби людей.

Забезпечення охорони та захисту лісів має загальнодержавне та регіональне значення, покладається на центральні та місцеві органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, постійних лісокористувачів.

Для покрашення стану лісів і лісових земель необхідно застосовувати такі технології, прийоми та методи, які дозволили б зберегти продуктивність, життєдіяльність, відтворення лісів. Заходи мають бути спрямовані на підвищення родючості ґрунтів (меліорація земель, запобігання водній і вітровій ерозії ґрунтів, заболоченості, засоленості земель та іншими процесами, що погіршують стан ґрунтів), на своєчасний та ефективний догляд за лісовими культурами, важливого значення набуває повне та ефективне використання земельних ділянок лісового фонду для вирощування лісів, поліпшення їх вікової структури, зменшення площі земель, не вкритих лісовою рослинністю, стійкими деревостанами, охорона лісів від пожеж та самовільних порубів, захист від шкідників і хвороб — обов'язкова складова цих заходів.

З метою охорони лісових ресурсів проводять такі види рубок: санітарні рубки, рубки догляду за лісом, рубки, пов'язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів, прокладанням просік, створенням протипожежних розривів тощо, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості.

На 2015 рік був доведений план вибіркових санітарних рубок на площі 821 га. Фактично виконано за 12 місяців 2015 року  843 га загальною масою 16756 м3. Головна причина призначення в вибірково-санітарні рубки – це наслідки кореневої губки соснових насаджень, всихання дубових порослевих насаджень та грибкові захворювання. Суцільно–санітарні рубки протягом 2015 року проводилися в : Охтирському лісництві на площі 15,1 га, загальною масою 4616,836 м3, Хухрянському  лісництві 13,6 га, загальною масою 2750,749 м3.Очищення від захаращеності   проводилося на площі 291,9 га заготовлено 1097,244 м3.

Працівники державної служби лісової охорони: запобігають порушенням правил охорони і захисту лісів, установленого порядку використання лісових ресурсів і користування земельними ділянками лісового фонду та іншим діям, що можуть негативно впливати на ліс; здійснюють заходи щодо підвищення протипожежної стійкості насаджень, запобігання виникненню, розповсюдженню лісових пожеж та ліквідації, а також щодо захисту лісів від шкідників і хвороб; сприяють організації та розвитку мисливського господарства, охорони і розведенню диких звірів і птахів.

За 2015 рік в лісах ДП “Охтирське лісове господарство” виникло 7 випадків лісових пожеж, загальною площею 0,38 га.(низові). Загальні витрати на гасіння лісових пожеж склали – 15393,03 грн.(побічні збитки). Було проведено 32 рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки. Виявлено 2 порушника, накладено 2 адміністративних  штрафів на суму 34 грн., всі штрафи сплачено добровільно. Серед населення проведено 55 лекції на протипожежну тематику, встановлено 30 шт. наглядної агітації, перекрито 35 доріг до шпилькових насаджень, надруковано 14 статті в місцевій пресі, проведено 3 виступу по телебаченню, та 3 по радіо. Створено мінералізованих смуг 127 км та проведено догляд протяжністю 450 км. За 2015 рік лісовою охороною лісгоспу було складено 3 протоколи на самовільну рубку масою 7,94 м3 на суму 25395,40 грн., збитки сплачено добровільно; накладено 3 адміністративні штрафи на суму 255 грн., штрафи сплачено добровільно.

В Хухрянському лісництві виявлено осередок рудого соснового пильщика на площі 28 га, хімічна боротьба не проводилась.

Місцеві органи влади сумісно з працівниками лісового господарства з метою забезпечення охорони лісів в процесі їх використання надають земельні ділянки лісового фонду у тимчасове спеціальне користування, для здійснення культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних, заходів проведення науково-дослідних робіт. Впроваджують заборону на відвідання лісів населенням і в'їзду до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки. Одночасно організовують благоустроєні земельні ділянки для культурно-побутового обслуговування відпочиваючих у лісах зелених зон відпочинку.