Продаж дров

Дрова колоті (розкол 7-16см, довжина полін 33см) твердих порід (дуб, ясен, клен) за ціної 1150 грн. за 1 кубометр для населення.

Для організацій: 1300 грн. за 1 кубометр без упаковки, 1450 грн. - з упаковкою.

Можлива доставка.

Тріска

деревинна паливна

 

Тріска деревинна паливна, фракційний склад: 20-40 мм за ціної 900 грн. за 1 тону. Торг. Можлива доставка.

Насіння сосни

 

Реалізуємо насіння сосни звичайної.

1000 грн. - 1 кг з ПДВ


Послуги сушки

Послуги професійної конвекційної сушки деревини. Об'єм камери 75 куб.м.

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Свята

Календар свят України. Мова ділового спілкування

  • Охтирське лісництво

  • Хухрянське лісництво

  • Солдатське лісництво

  • Груньське лісництво

  • Олешнянське лісництво

  • Велико-Писарівське лісництво

Що йде під сокиру?
30.06.2016 08:33

Що йде під сокиру?

Не відповідає дійсності уявлення, що лісники проводять рубки в лісі де завгодно, без жодних документів.

По-перше, ведення лісового господарства лісогосподарськими  підприємствами може здійснюватись  винятково на підставі матеріалів  лісовпорядкування або матеріалів обстеження. У матеріалах лісовпорядкування  надається якісна і кількісна характеристика  кожної лісової ділянки, комплексна оцінка  лісового господарства. Це значить, що  «історію» кожної лісової ділянки, хронологію  рубок, підстави їх призначення, кількість та  обсяги одержаної деревини можна простежити.

По-друге, лісгосп не має права  зрубати жодного дерева без попереднього  оформлення лісорубного квитка. Дерева, як і всі живі істоти народжуються,  ростуть, хворіють, старіють та гинуть. Але  все це про дерева, які живуть в дикій природі.  Насадження, що зростають на лісових  масивах лісогосподарських підприємств, проходять  інший шлях, від  самого народження за ними доглядають, створюють умови  для росту, при потребі,  лікують від хвороб та  шкідників. Коли дерева досягають відповідного віку,  їх зрізають, але для того,  щоб дати вже інше життя у  необхідних для людини речах. Це можна порівняти із  працею людей зайнятих в  сільськогосподарському  виробництву і тих хто  власноруч займається  вирощуванням с/г культур  на власних присадибних  ділянках.

Тяжко уявити  що восени хлібороби  не збирають врожай  хлібу а люди –  картоплю, все  це буде схоже на злочин проти землі. Так  лісгоспи повинні вести заготівлю стиглого лісу, а не залишати його  на перегнивання та на місця розповсюдження шкідників та  хвороб лісу.

Багато хто навіть не  здогадується, скільки зусиль потрібно докласти, щоб  виростити стиглий ліс високої якості, а все  починається із насінини. Сьогодні часто-густо лунають закиди  на адресу лісівників, мовляв, масово  вирізають ліс. І це лягає на роботу державних лісогосподарських підприємств  «чорною плямою».

Основною і найбільш тяжкою працею  лісівників є проведення рубок догляду. Вони полягають у періодичному  вирубуванні дерев, подальше збереження  яких в складі насаджень  недоцільне. Головними  завданнями рубок догляду є поліпшення якості  і породного складу насаджень, збереження і посилення екологічних (захисних, водоохоронних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих,  рекреаційних), естетичних та інших  властивостей лісу, підвищення стійкості та  продуктивності насаджень.

До рубки в першу чергу призначаються ділянки, на яких зростають  хворі і пошкоджені дерева, культури і  природні молодняки цінних порід, які  пригнічуються небажаними деревними  та чагарниковими породами, деревостани, в яких є світлолюбиві породи такі  як дуб, ясень, сосна.

Рубки догляду за лісом поділяються на:  освітлення, прочищення, проріджування,  прохідна рубка.

Рубки освітлення формують насадження  бажаного складу та густоти, забезпечують  участь головної породи в насадженні.

Рубки прочищення забезпечують склад  і форму деревостану (відрізняються від  освітлення тим, що створюють рівномірне  розміщення дерев головної породи на  площі, формують оптимальну структуру  майбутнього деревостану).

Рубки проріджування створюють умови  для формування стовбура і крони кращих  дерев (головна увага приділяється якості і  структурі насадження).

Прохідні рубки призначені для створення  умов щодо збільшення приросту кращих  дерев, підвищення товарності насаджень  та скорочення термінів вирощування  технічно стиглої деревини.

Всі види даних рубок проектуються  базовим лісовпорядкуванням, яке про водиться кожні 10 років лісовпорядними  експедиціями із погодженням та затвердженням обсягів органами навколишнього  природного середовища.

ДП «Охтирське лісове господарство»  щороку проводить роботи по догляду  за лісом на площі понад 413 га, а саме:  освітлення 164 га; прочищення 85 га;  проріджування 70 га; прохідні рубки  94 га.