Перевірка деревини

 

Продаж дров

Дрова колоті (розкол 7-16см, довжина полін 33см) твердих порід (дуб, ясен, клен) за ціної 1170 грн. за 1 кубометр для населення.

Для організацій: 1320 грн. за 1 кубометр без упаковки, 1470 грн. - з упаковкою.

Можлива доставка.

Тріска

деревинна паливна

 

Тріска деревинна паливна, фракційний склад: 20-40 мм за ціної 900 грн. за 1 тону. Торг. Можлива доставка.

Насіння сосни

 

Реалізуємо насіння сосни звичайної.

1000 грн. - 1 кг з ПДВ


Послуги сушки

Послуги професійної конвекційної сушки деревини. Об'єм камери 75 куб.м.

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Свята

Календар свят України. Мова ділового спілкування

Африканська чума свиней
10.11.2017 09:15

Африканська чума свиней

25 жовтня в м. Києві в інституті ветеринарної медицини відбувався семінар з питань «Африканської чуми свиней в Україні».

З вступним словом виступив доктор ветеринарних наук,  професор, член кореспондент Національної Аграрної Академії наук України Ничник Сергій Анатолійович. В своїй доповіді Сергій Анатолійович розповів про епізоотичну ситуації по Африканській чумі свиней в Україні, а саме:

– з початку цього року виявлено 127 випадків АЧС (105-домашні, 17-дикі, 5 інфікованих об’єктів), в 23 областях, проти 62 випадків в минулому році, які відмічалися в 16 областях. Карантин продовжує діяти у 31 неблагополучному пунктах по АЧС – в 18 областях України (Закарпатській (5), Київській (3), Одеській (3), Херсонській (2), Рівненській (2), Вінницькій (2), Луганській (2), Миколаївській (2), Полтавській (1), Хмельницькій (1), Дніпропетровській (1), Донецькій (1), Івано-Франківській (1), Львівській (1), Харківській (1), Чернігівській (1), Житомирській (1), та Черкаській (1).

В Україні з початку неблагополуччя (2012) – зареєстровано 274 випадків АЧС, в тому числі 227 – серед домашніх, 41 – серед диких свиней та 6 інфікованих об’єктів.

Неблагополучними в Європі вважаються – Польща, Литва, Естонія, Білорусь і Російська Федерація.

Причини ускладнення характерні в більшості випадків: невиконання елементарних вимог біозахисту тваринниками свинарської галузі, сільгосппідприємств та домогосподарств, неконтрольоване перевезення живих тварин, сировини та продукції тваринного походження, недостатній контроль за популяцією диких кабанів в мисливських угіддях.

Також в своїй промові сказав, що неодноразово звертався до президента України що до виділення коштів на боротьбу та попередження захворювання свиней на Африканську чуму, але поки що ніяких відповідей не має.

Також звернув на біотероризм Росії, що до Африканської чуми, також про конкуренцію між фермерами, так в одному господарстві під Києвом було знищено 600 голів свиней.  Розповів за ветлабораторію.

Потім читала лекцію Сандра Блом доктор ветеринарних наук інституту Фрідріха Леффлера, інститут вірусологічної діагностики Німеччини.

В своїй доповіді Сандра Блом розповіла про боротьбу та попередження Африканської чуми в Німеччині виділяються великі кошти, так на приклад для прочісування території мисливських угідь одна людина в день отримує від 110 до 150 євро. Розповіла про клінічні ознаки хвороби, в тварині розвивається хвороба 9 днів, температура тіла 42 градуси, тварина квола, не їсть, тільки п’є  воду і часто гине в річках та різних водоймах.

Все це показувалось на фотографіях тварин з їх розтином, видно збільшення лімфовузлів, селезінки , враження печінки.

Вакцини проти АЧС не має. Тварина яку інфікована АЧС є бомбою уповільненої дії, коли вибухне, ніхто не знає.

Звертала увагу на зберігання віруса АЧС особливо в побутових відходах, на землі, на одягу, також про те, щоб єгерська служба та лісова охорона, яка постійно знаходиться в лісових масивах, щоб не тримала в дома свиней.

Далі лекцію проводила доктор ветеринарних наук цього самого інституту Німеччини Коре Шлоттау. Вона звернула особливу увагу на діагностику з поля до лабораторії. На фото-слайдах вона показувала як проходить відбір зразків на аналіз АЧС в Німеччині. Це роблять тільки фахівці ветеринарної медицини, до цього залучається спецтехніка., та обов’язкова дезактивація одягу, автомобілів і все що було присутнє при відборі

 

Провідний мисливствознавець                                           І.М. Максюта