• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • 400 - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 800 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Підготовка до пожеженебезпечного періоду
10.03.2019 00:00

Підготовка до пожеженебезпечного періоду

Глобальні кліматичні зміни, зокрема стихійні явища, та значний вплив антропогенних факторів на лісові екосистеми знижують біологічну стійкість деревостанів - як природних, так і штучно створених. Внаслідок цих чинників зменшується приріст деревини, відбувається часткова або повна втрата крон, пошкодження, всихання окремих дерев і лісових насаджень.

Наслідками сукупного негативного впливу на ліси є почастішання спалахів масового розмноження шкідників і виникнення осередків хвороб з подальшим розповсюдженням. Тому уникнути їх, не дивлячись на застосування попереджувальних та активних захисних заходів, складно.

В лісах Охтирщини діють осередки небезпечних хвоє- та листогризучих шкідників – верхівкового короїда, соснового шовкопряда, рудого соснового пильщика, соснового п'ядуна, непарного та дубового похідного шовкопряда. Шкоди молодим насадженням завдають також личинки і дорослі комахи травневого хруща.

 

При спалахах масового розмноження шкідників застосовуються активні лісозахисні заходи та наземна обробка осередків розмноження хімічними та біологічними препаратами. Крім того, лісові господарства області забезпечують підтримання в належному санітарному стані насаджень та проведення лісопатологічного обстеження у вегетаційний період.

На Охтирщині оберігає лісові насадження і займається виявленням і гасінням пожеж спеціалізована наземна служба. До її складу входить 1 лісова пожежна станція, задіяно 40 працівників, 1 пожежний автомобіль та інша спеціалізована техніка (пожежні трактори, мотопомпи). Станції також оснащено необхідним протипожежним інвентарем. В лісовому господарстві у пожежонебезпечний період практикується цілодобове чергування, щоб запобігти винищенню лісових масивів пожежами. Також для ефективного виявлення лісових пожеж використовуються дві вежі з телевізійною системою .

Протипожежні заходи дозволяють своєчасно виявити та ліквідувати лісові пожежі, що виникають, і цим значно скоротити збитки від них.

Для виявлення місць займання застосовуються наземне патрулювання лісів. При III і вище класі пожежної небезпеки території хвойних насаджень у Сумській області обслуговуються літаками.

Розгалужена та достатньо оснащена наземна лісо-пожежна служба забезпечує надійний захист лісових масивів від пожеж. На сьогодні це один із пріоритетних напрямків у комплексі системи ведення лісового господарства.

На сьогоднішній день розпочато підготовку до пожеже небезпечного періоду. Складено та погоджено мобілізаційно- оперативний план з Охтирською та Великописарівською РДА, ДПРЗ – 3 та ДПРЧ - 13, з об’єднаними територіальними громадами та сільськими радами.

Проводиться закупівля необхідного протипожежного інвентаря.

З 2017 року на «службі» в ДП «Охтирське лісове господарство» по виявленню лісових пожеж та інших лісо порушень використовується квадрокоптер.

Оновлено 11.03.2019 09:06