• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Міжнародний день лісів
17.03.2020 15:22

Міжнародний день лісів

 

21 березня в усьому світі відзначається як Міжнародний день лісів (International Day of Forests).

Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Міжнародного дня лісів, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. Так, у 2012 році, Генеральною Асамблеєю ООН 21 березня було офіційно проголошено Міжнародним днем лісів.

Міжнародний день лісів святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Звичайно, в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але у будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.

 

День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

У 2020 році Міжнародний день лісів проходитиме під загальним гаслом «Ліси та населені пункти».

Адже ліси та дерева накопичують вуглець, що допомагає пом`якшенню наслідків зміни клімату в містах і передмістях.

Дерева покращують місцевий клімат, сприяючи економії 20-25% енергії, що витрачається для обігріву.

Раціонально створені посадки дерев у міських районах здатні забезпечити зниження температури повітря на 80С, зменшуючи таким чином потреби в кондиціонуванні повітря на 30%.

Дерева в містах є чудовим фільтром, що видаляє з повітря шкідливі забруднюючі речовини і зважені частинки.

Відгороджуючи будинки від прилеглих доріг і промислових зон, дерева знижують рівень шумового забруднення.

Ліси в містах, передмістях та населених пунктах сприяють фільтрації і регулюванню водних ресурсів, сприяючи підвищенню якості прісної води для сотень мільйонів людей. Ліси також захищають водозбірні басейни і запобігають повеням, оскільки вони накопичують воду в деревині та в грунті.

Зелені масиви в містах сприяють формуванню активного і здорового способу життя, профілактиці хвороб і є місцями спілкування людей.

Проблема збереження лісу та його багатств сьогодні є серед найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов’язані з знелісненням Землі, викликають тривогу не лише у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства.

Потрібно користуватися нашими природними багатствами так, щоб не лише запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв’язок з навколишнім середовищем.

Оновлено 20.03.2020 11:08