• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Лісовий кліщ
06.07.2021 08:08

Лісовий кліщ

Обережно – кліщі! – Центр сімейної медицини

 

З настанням весни, а саме на кінці квітня та травня місяців в лісових масивах активізується лісовий кліщ і в цей період він є самий небезпечний як для людей так і тварин.

Ці малопомітні істоти підстерігають свою здобич на листі нижніх гілках кущів, на лісовій траві.

Розпочинається тепла чудова весняна погода. Природа вся просинається, з'являються перші квіти. На таку красу, багато хто хоче помилуватися і сотні людей ідуть на лоно природи.

Ось такий чудовий настрій після спілкування з природою може закінчитися  серйозною хворою, адже лісовий кліщ може розповсюджувати важкі інфекційні хвороби.

Це перш за все кліщовий енцефаліт, яким людина може заразитися від укусів кліща. Вражає нервову систему. Його симптоми -  дуже сильний головний біль, блювота, запаморочення, висока температура.

 

Хвороба Лайма (лайм-бореліоз)  бактеріальне захворювання, спочатку вражає шкіру, тому місце укусу слід обов’язково промити. Хвороба лікується антибіотиками, вакцини проти неї не існує. Інкубаційний період: 1-20 (частіше 7-10) діб. Основна ознака: через 7-10 днів пляма на місці укусу розповзається вшир, з’являється нездужання, головний біль, нудота. Лікування досить тривале та  дорого вартісне. Якщо хворобу запустити, це позначиться на серцево-судинній системі.

Лісові кліщі малорухливі і за все життя навряд проповзають десяток метрів, але жертву можуть відчувати на відстані 30-50 метрів. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситися до житла людини з букетами квітів, а також домашніми тваринами.

Способи щоб убезпечити себе:

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором, одяг повинен щільно прилягати до тіла. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повернувшись до дому, відразу змініть і ретельно огляньте,виперіть його. Також ретельно огляньте тварин, які з вами були  на природі. Одяг, а також відкриті ділянки тіла можна обробити спеціальними речовинами. Сьогодні існує кілька груп спеціальних захисних засобів від кліщів:

–– репеленти – речовини, що відлякують комах. Ці засоби можна наносити на одяг, а також відкриті ділянки тіла. Одяг, оброблений репелентами, зберігає захисні властивості до 4-5 діб. Перед тим, як наносити засіб, уважно читайте інструкцію;

–– акарицидні засоби - речовини, що вбивають кліщів. Акарицидні засоби від кліщів токсичні для людини, і тому наносити їх можна тільки на одяг, але в жодному разі  не на відкриті ділянки тіла;

–– комбіновані засоби – наносити такі засоби можна тільки на одяг;

–– спеціальні нашийники для тварин.

При укусі лісового кліща треба негайно і обов’язково звернутись до лікаря.

Укуси кліщів можуть таїти в собі велику загрозу для здоров’я, тому будьте пильні та обережні.

 

 

Провідний мисливствознавець                                                                                             І.М. Максюта

Оновлено 01.07.2021 09:26