• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Плазуни в лісах Хухрянського лісництва
29.09.2020 14:16

Плазуни в лісах Хухрянського лісництва

 

 

 

В лісах Хухрянського лісництва можна побачити різних плазунів: мідянку, вужа, гадюку звичайну. Остання є отруйною змією. Ознаки гадюки такі: голова трикутної форми, зіниці очей вертикальні, на спині зигзагоподібний візерунок, колір буває різний – від світло коричневого, до коричневого або чорного. Старі особини сягають 0,5-0,7 метра в довжину, а молоді близько 0,2 метра. Гадюка живородяча, молоді особи також отруйні, відчуває наближення людини по коливанням землі, або по випроміненою тепла, зір у неї слабкий. Це холоднокровна тварина, яка потребує «сонячних ванн» – прогрітих полян, узлісь, або просто купи хворосту, колоди, пенька на відкритому місці.

Найчастіше гадюк бачили в листяних лісах біля сел. Куземин, В’язове, Українка та в урочищі В’юне – зліва від «Весільного дубу», якщо їхати в сторону села Котельва. Звичайно всі гадюки тікали від людей і зустрічалися поодиноко.

Якщо наступити або спеціально дражнити гадюку – вона може за одну десяту долю секунди вкусити і тоді необхідно буде звертатися в медичний заклад. Перед цим можна тільки промити рану. Накласти не тугу пов’язку, поменше рухатися та якомога більше пити рідини (вода, чаю, кави), також медики радять випити протиалергійні ліки. В більшості випадків від укусу гадюки звичайної людина потрапляє в лікарню.

Варто бути обережними та уважними в лісі, чи на лузі, взувати міцне взуття, дивитися під ноги і все буде добре.

 

 

Пом. лісничого

Хухрянського лісництва                                                       Ю.А. Невдачин

Оновлено 30.09.2020 09:39