• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Обстеження на шкідників
22.05.2019 13:11

Обстеження на шкідників

Під час обстеження всихаючих соснових насаджень ДП «Охтирське лісове господарство», лісівники з’ясували, що серед стовбурових шкідників домінує верхівковий короїд. Цього жука зазвичай не вважали важливим шкідником, оскільки він заселяє гілки та верхівки дерев, а не ділову частину стовбурів. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровим шкідниками, які прогризають ходи у нижніх частинах стовбурів, також сприяючи поширенню патогенних грибів. Верхівковий короїд розвивається у декількох поколіннях на рік. Частина особин верхівкового короїда зимує на стадії жука у підстилці чи під корою, а решта – на стадії личинки. Тому після зимівлі спочатку вилітають жуки, які зимували під корою, потім ті, що зимували у підстилці, а в останню чергу – ті що зимували на стадії личинки, і практично з травня до вересня є загроза заселення цим шкідником дерев і заготовленої деревини.

 

В осередках верхівкового короїда хвоя заселених дерев упродовж декількох тижнів змінює колір на світло-зелений, а потом на червонуватий. За низької кількості жуки заселяють окремі гілки, червоний колір яких вирізняється на тлі зеленої крони.

Для моніторингу появи та інвеньаризації верхівкового короїда ДП «Охтирське лісове господарство» в 2018 році закупило 4 феромонні пастки які в Україні не виробляють, придбання їх за кордоном є надто дорогим, а допитливі представники населення часто їх руйнують, крім того до феромонних пасток закупляються феромони окремо , вартість одного феромону становить від 210 грн. за штуку, на рік потрібно від 20 феромонів. Якщо не дуже далеко від пасток є сильно ослаблені або вітровальні дерева, більшість жуків віддадуть перевагу саме їм, а у пастки потраплять хижі та паразитичні комахи. Дослідження закордонних учених і практиків свідчать, що феромонні пастки доцільно застосовувати лише для уточнення термінів льоту жуків (небезпеки заселення дерев і заготовленої деревини), а також для оцінювання рівня кількості шкідника в різні роки. Раз на тиждень проводиться огляд та збір вмісту пасток, якщо до них потрапив шкідник його «бальзамують» після чого дані матеріали направляються на дослідження до ДСЛП «Харківлісозахист».

Оновлено 22.05.2019 14:28