• Охтирське лісництво

  • Хухрянське лісництво

  • Солдатське лісництво

  • Груньське лісництво

  • Олешнянське лісництво

  • Велико-Писарівське лісництво

ТРЕНІНГ ПО ВИКОРИСТАННЮ БІОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ БОРОТЬБИ ЗІ ШКІДНИКАМИ ТА ХВОРОБАМИ ЛІСУ
11.07.2019 09:25

ТРЕНІНГ ПО ВИКОРИСТАННЮ БІОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ БОРОТЬБИ ЗІ ШКІДНИКАМИ ТА ХВОРОБАМИ ЛІСУ

10 липня 2019 року на базі ДП "Охтирське лісове господарство" за участі представників Туреччни спільно з ДСЛП «Харківлісозахист» пройшов тренінг по використанню біологічних методів боротьби зі шкідниками та хворобами лісу.
На території ДП «Охтирське лісове господарство» було проведено лісопатологічне обстеження на території 5004 га, на якій в соснових насадженнях поодиноко зустрічаються картини  загибелі практично 100% пошкоджених сосен, основна частина яких припадає на територію лісових масивів, що без вилучення входять до складу Гетьманського НПП. Навали короїдів зазнала не тільки Україна – таке саме засилля шкідників у своїх лісах спостерігають й наші сусіди поляки й білоруси.
Представники науковців лісової галузі Туреччини приділяють великої уваги науковій діяльності в галузі мікробіології. Як і в Україні, в цій республіці ліси теж потерпають від верхівкового короїда. Проте, у свій час, коли в країні почалося масове всихання, і їм теж довелося проводити суцільні санітарні рубки хворих насаджень – рахувати втрати почали в мільйонах. Тому підійшли до цього з точки зору науки і взялися виводити корисних комах, які поїдатимуть шкідників лісу. Природного хижака – мурахожука – вирощують в лабораторних умовах. Годувати його потрібно тим же шкідником, проти якого його й вирощують. Для цього в лісі встановлюють численні феромонні пастки. Сюди потрапляють найрізноманітніші комахи. Але вручну відбирають лише короїда. Згодом личинки мурахожука випускають в ліс, у деяких випадках вживлюють в хворе дерево або зрізаний пеньок, і таким чином мурахожук бореться з численною армією верхівкового короїда.

 

Оновлено 11.07.2019 10:01