• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

«БЕРЕЗОВІ СЛЬОЗИ»
19.03.2020 09:46

«БЕРЕЗОВІ СЛЬОЗИ»

https://www.ahles.in.ua/images/stories/zupin.jpg

Береза - одне із самих лікарських дерев нашої країни. Список хвороб, які лікують за допомогою берези, нараховує кілька десятків назв. Про користь свіжого березового соку написано так багато, що немає необхідності докладно зупинятися на цьому. Зазначимо лише, що з незапам'ятних часів він славиться як здоровий напій для молодих і старих, здорових і хворих, а також як прекрасний косметичний засіб.

Навесні, як тільки інтенсивно почне танути сніг, а на прогрітих сонцем галявинах берези припиняють свій зимовий сон, починається рух соку. Збирати його нескладно - достатньо в цей період зробити пошкодження на стовбурі дерева або обломити гілочку, як потечуть солодкуваті краплі.

У наші дні, коли лісів стає все менше, дивлячись на сліди невмілих спроб набрати солодкого соку, стає особливо шкода наші рідні берізки. Адже йдучи, такий збирач залишає незагойну рану в дерева.Вдень і вночі, дні і тижні дерево буде спливати своїми березовими «сльозами». Марно витечуть десятки літрів соку. Зупинити такий потік з затесів, зроблених сокирою, практично неможливо. А коли закінчиться інтенсивний рух соку, ця рана покриється булькаючою рожевою пліснявою, почнуть розвиватися гриби-вбивці, а ліс втратить ще одну красуню-берізку.

Підсочка дерев проводиться в пристигаючих насадженнях (за віком) за 5 років до рубки головного користування. Тому підсочування дерев повинні проводити спеціалісти лісового господарства.

Шановні Охтирчани та жителі району ДП «Охтирське лісове господарство» доводить до Вашого відома що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року пошкодження дерев до ступеня не припинення росту дерева діаметром 50 сантиметрів шкода в 2020 році становить 3689 гривень 73 копійок, порушник притягується до адміністративної відповідальності за статтею 65 КУпАП , штраф від 510 до 15300 гривень. Просимо населення проявити розум і свідомість і не знищувати окрасу нашого району - березові насадження.

Виконав:

Інженер з охорони та захисту лісу

ДП «Охтирське лісове господарство»

Назаренко О.М.