• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 600 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 670 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Про рубки
11.07.2020 21:53

Про рубки

Коли розмова заходить за лісові господарства перше, що спадає на думку - це суцільні рубки. Але це зовсім не так, рубки головного користування проводять в стиглих та перестійних насадженнях. З моменту посадки до віку стиглості проходить досить багато часу. За цей весь період лісові масиви не залишаються без контролю за їхнім станом та без догляду за ними.

Так в лісовій галузі є досить багато рубок, які спрямовані на отримання якісного та здорового лісу на момент стиглості. Так в віці до 10-20 років проводиться «Освітлення» та «Прочищення». Ці рубки спрямовані на отримання бажаного складу насадження та росту порід, на яке спрямоване господарство. На 2020 рік в Охтирському лісництві заплановано 4,7 га «Освітлення» та 5,1 га «Прочищення». Зазвичай дані рубки проводяться силами своїх робітників. Симон О.В. за допомогою секору під контролем майстра, в обході якого проводиться рубка.

«Проріджування» - рубка спрямована на формування стовбура та крони дерева в деревостані. Проводяться вони в віці до 30 років. В ході робіт прибираються дерева з не бажаною формою, які в подальшому будуть не придатні для переробки. В нашому лісництві на поточний рік заплановано 6,7 га «Проріджування». Зараз з розвитком деревообробної промисловості деревина заготовлена на таких рубках переробляється на паливну тріску для котлів тривалого горіння.

Після всіх вище описаних рубок проводиться «Прохідна рубка». В Охтирському лісництві було заплановано 51,3 га цих рубок. На даний момент вже зроблено 39 га. Для проведення даних рубок залучено приватну бригаду в зв’язку з меншими затратами на розроблення лісосіки. Саме цей захід дозволяє нам отримувати при рубках головного користування більший вихід пиловника. Адже «Прохідна рубка» спрямована на збільшення площі живлення кращих дерев в деревостані, що тягне за собою збільшення приросту дерева, як по висоті так і по діаметру.

Але через збільшення хвороб та популяції шкідників лісу через зміну клімату найголовнішою на мою думку є «Санітарно вибіркова рубка». Лісівники всієї України на даний момент прикладають досить багато зусиль для боротьби з осередками кореневої губки, верхівкового короїду та інших хвороб, шкідників, що спричиняють всихання лісових масивів. Якщо не проводити дану рубку то лісові господарства отримають не поправних збитків, адже об’єми всихання будуть рости в геометричні прогресії. Так в Охтирському лісництві на 2020 рік було заплановано 234,5 га. На даний час вже виконано роботу на 71,7га. Ми намагаємося,  якомога швидше прибирати осередки хвороб та шкідників бо якщо тягти об’єми пошкоджених деревостанів збільшуються. Для проведення рубок залучаються приватні бригади. Вони проводять валку, розкряжування дерев та знищення порубкових залишків. Сировина отримана після ВСР реалізується підприємством.

Отже, в ході ведення лісового господарства проводяться досить багато заходів спрямованих на отримання результату, а результатом є здоровий стійкий до хвороб ліс, який буде приносити радість та користь нашим нащадкам.

Оновлено 11.07.2020 21:55