• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 600 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 670 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Пониження пнів машиною «БОБЕР»
23.07.2020 09:11

Пониження пнів машиною «БОБЕР»

З весни 2019 року в Солдатському лісництві ДП «Охтирське лісове господарство» розпочали пониження пнів механізовано, машиною для пониження пнів на рубках головного користування «БОБЕР», яку спроектували та виготовили працівники ДП «Охтирське ЛГ».

Про цю машину не одноразово виходили статті в журналі «лісівник Сумщини» та на різних сайтах в Інтернеті. І дійсно з допомогою цього новаторського механізму було полегшено трудомісткий процес пониження пнів, та на стільки якісною стала ця операція що після неї на лісосіці можливо проводити змагання по футболу бо пні пониженні в рівні з землею.

Агрегатується з трактором МТЗ–82, обслуговують два працівники – тракторист і оператор. Для різання використовується стрічкова пила завширшки 35 мм та довжиною 4,2 м. Ширина пропилу – 800 мм. За зміну трактор використовує 15 літрів дизельного пального, агрегат для пониження пеньків працює на бензиновому двигуні внутрішнього згорання, норма – 5 літрів.

За зміну  агрегат здатний понизити від 50 до 75 пеньків залежно від діаметра та складності кожного, понижає пні понад метр. На рамі знаходиться циліндр регулювання ріжучого механізму, тому висоту пониження оператор регулює. При цьому якість – поза всякою конкуренцією. Пеньки підпилюються нарівні із землею рівно й гладенько – настільки вдало, що, кажуть, спиляну частину можна без додаткового обробітку використовувати для ландшафтного декору та виготовлення екомеблів. На протязі 2019 року було понижено пнів 9035 шт. на площі приблизно 30га, та на початку 2020 року 974 шт. на площі 3га.

На площах де було пониження пнів цим агрегатом можливе використання будь якої техніки та обладнання. При підготовці грунту під посадку лісових культур нарізання борозен виконується якісніше та легше, догляди за лісовими культурами проводяться також якісно і легше. Ми використовуємо такий метод догляду в перші 3-5 років: в першу чергу проводимо сідлання рядка дисковою бороною КЛБ-1,7; потім дискування міжрядь бороною АГД -2,5; та прополювання лісових культур в ряду ручним інструментом ( сапкою).

В подальшому будемо проводити такі рубки догляду як освітлення та прочищення механізованим способом таким агрегатом як мульчер, і це все завдяки машині для пониження пнів «БОБЕР» виконується легше, особливо трактористу задіяному на доглядах.