• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Чому весь час рубають ліс
29.07.2020 09:59

Чому весь час рубають ліс

Ліс може вирости самостійно без втручання людини та в деяких випадках бути чистим , здоровим , якісним. В нашій місцевості – в Сумській області Охтирському районі – це чисті дубові , соснові , кленові , осикові та вільхові насадження , ліси переважно  насіннєвого походження – ті , що виросли з насінини. Це дуже добре.

Проте ще є такі ліси – де без втручання людини не обійтися. Дерева пошкоджені трутовими грибами та кореневою губкою , опеньком , раком деревини , стовбуровою гниллю , короїдом , буреломом , лісовою пожежою , а також ліс вегетативного походження – той  що виріс з пенька чи порослі і  раніше починає зогнивати , всихати - перетворюються з міцних «ділових» дерев в «дровяні» , - замість дошки , бруса чи цілої колоди людство отримає просто дрова чи деревну тріску для опалення.

Задача працівників лісового господарства – доглядати за лісом з самого початку його створення – і до віку стиглості , коли ліс вже не росте , а починає пропадати.Важливо виростити кращій ліс – рівніший , здоровий , з цінніших дорожчіх порід деревини (не осику чи березу, наприклад, а дуб, ясен , клен, сосну). Згідно законодавства стиглий ліс має бути зрубаним , а на його місці мають бути створені нові насадження. Для цього існує комплекс заходів, розтягнутий на десятиліття – рубки формування та оздоровлення і оздоровлення лісу. Це рубки – освітлення , прочищення, проріджування, прохідні та санітарні.

Так в віці до 10-20 років проводиться «Освітлення» та «Прочищення».Ці рубки спрямована на отримання бажаного складу насадження та росту порід на яке спрямоване господарство. На 2020 рік в Хухрянському лісництві ДП «Охтирське ЛІСОВЕ господарство» заплановано    15,00    га «Освітлення» та  23,0   га «Прочищення» згідно лісовпорядкування. Зазвичай дані рубки проводяться своїми силами лісниками Пелих Г. М. , Толкачов А.В., Кучер О.М., Безноско О.І. за допомогою  секору і бензопили під контролем майстра лісу в обході якого проводиться рубка та спеціальним агрегатом мульчером на тракторі МТЗ Гузеватим Володимиром Володимировичем. При огляді насадженнь, де вже проведено ці рубки значно кращий пожежний стан та збереженість головних порід.

 

 

« Проріджування » - рубка спрямована на формування стовбура та крони дерева в деревостані. Проводяться вони в віці до 30 років. В ході робіт прибираються дерева з не бажаною формою, які в подальшому будуть не придатні для переробки та сухостій. В Хухрянському лісництві на поточний рік заплановано    12,0 га « Проріджування». Зараз з розвитком деревообробної промисловості деревина заготовлена на таких рубках переробляється на паливну тріску для котлів тривалого горіння та дрова паливні і промислові.

Після всих вищеописаних рубок проводиться « Прохідна рубка». В Хухрянському лісництві  заплановано  24,2 га цих рубок. На даний момент вже зроблено 24,2 га, отримано дрова та ділову деревину. Для проведення даних рубок залучено приватні бригади в зв’язку з меншими затратами на розроблення лісосіки. Саме цей захід дозволяє нам отримувати при рубках головного користування більший вихід пиловника. Адже «Прохідна рубка» спрямована на збільшення площі живлення кращих дерев в деревостані , що тягне за собою збільшення приросту дерева як по висоті так і по діаметру.

Але через збільшення хвороб та популяції шкідників лісу через зміну клімату найбільші обсяги рубок проводяться « Санітарні вибіркові рубки». Лісівники всієї України на даний момент прикладають досить багато зусиль для боротьби з осередками коренової губки, верхівкового короїду та інших хвороб, шкідників, що спричиняють всихання лісових масивів. Якщо не проводити дану рубку то лісові господарства отримають не поправних збитків, адже обсяги всихання будуть постійно збільшуватися.

Так в Хухрянському лісництві на 2020 рік було заплановано 250,0 га.

На даний час вже виконано роботу на 160,6 га. Ми намагаємося  якомога швидше прибирати осередки хвороб та шкідників бо якщо тягти, то обсяги пошкоджених деревостанів збільшаться. Для проведення рубок залучаються приватні бригади. Вони проводять валку, розкряжовку дерев та прибирання порубкових залишків.Сировина отримана після ВСР реалізується підприємством.

Всі обсяги рубок догляду та формування лісу в Хухрянському лісництві заплановані спеціалістами лісовпорядних та лісозахисних підприємств, погоджені обласним управлінням лісового господарства та доведені в плані робіт на 2020 рік керівником підприємства. Але можуть бути і інші обсяги – неочікуване пошкодження лісу буреломом , лісовою пожежею або стовбуровим шкідником завдяки, напевно, зміні клімату.

За деревину, отриману від рубок догляду та оздоровлення лісу підприємство сплачує податок (попневу плату) в бюджети громад – на потреби шкіл, дитсадків та інше.

Хухрянське лісництво донині на високому рівні виконує доведені перед ним планові завдання, спрямовані на збереженість лісових насадженнь, раціональне невиснажливе використання природніх ресурсів для життєво необхідних побутових потреб населення нашої країни. Побажаємо працівникам лісництва подальшої успішної роботи.

Оновлено 29.07.2020 10:01