• 1140 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 400 грн. хвойні - 300 грн. чурка - 500 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 500 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Африканська чума свиней
01.09.2020 13:49

Африканська чума свиней

Сертифіковане м'ясо перед вживанням рекомендують піддавати термообробці -  Новини Полтавщини

Збудником АЧС є вірус. Вперше виявлено АЧС в 1903 році в Південній Африці, звідки і пішла назва хвороби. В Європі вперше чума з’явилась в Португалії 1957 році, в СССР у 1977 році, в Україні захворювання свиней на АЧС виявлено в 2012 році в Запоріжській області. В 2014 році в Луганській, Чернігівській та Сумській областях.

На даний час в Україні зареєстровано 525 випадків в АЧС,  з них 380 домашні свині, 116 дикі свині та 29 інфіковані об’єкти. В 2020 році зареєстровано 16 випадків, це 10 домашні свині, 4 дикі та 2 інфіковані об’єкти.

Інкубаційний період хвороби може тривати від 3 до 15 діб, при гострому перебігу хвороби 5-9 діб.

АЧС свиней – це надзвичайно заразна вірусна хвороба. Усіх вікових груп, проявляється лихоманкою, значними кров оливами, та синюшність шкіри, враження внутрішніх органів, високою смертністю,  що проводить до значних економічних втрат.

Характеристиками для хвороби є наступні ознаки:

– це раптова загибель тварини, за відсутністю клінічного прояву;

– підвищення температури до 42ºС;

– зниження апетиту тварини, в’ялість, слабкість, посилена спрага, кашель, блювота, діарея, іноді кров’ю,слизисті виділення з очей, носа.

Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине в продовж 6-13 діб.

Зараження тварин відбувається шляхом безпосереднього контакту від свині до свині  через грунт, незаражені корми, предмети догляду, стічні води, транспортні заходи, бродячих тварин, птахів, комах, харчових відходів та інші.

Стійкість збудника АЧС залишається життєздатним:

– у м’ясі від хворих тварин -155 днів ;

– у грунті - до 3 місяців;

– у трупах свиней – до 2,5 місяців;

– у копчених м’ясопродуктах до 6 місяців;

– у солонині – до 1 року;

– у замороженому м’ясі – до 3-х років.

 

 

Люди на АЧС, не хворіють.

Вакцина від АЧС не існує, методів успішного лікування не існує.

Лікування заборонено Законодавством України.

Відрізнити АЧС від інших хвороб: класичної чуми свиней, бешихи, пастерельозу, може лише фахівець ветеринарної медицини.

При захворюванні свиней на АЧС, хвороба швидко поширюється на сусідні господарства, що приводить до значних економічних втрат, загибелі свиней, та ліквідації всього поголів’я  в регіоні.

У разі виявлення спалаху АЧС, ветеринарна служба проводить карантинні заходи по запобіганню розповсюдження хвороби шляхом швидкого гуманного забою свиней на території де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин та проведенням дезінфекції  приміщень та території утримання свиней.

Що стосується диких свиней, то особи які виявили трупи свиней повинні негайно сповістити лісову охорону, єгерську службу та ветеринарну медицину.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарстві, треба дотримуватись деяких правил, а саме утримувати диких свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх контакту з іншими тваринами.

Обслуговувати тварин тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Не дозволяти відвідувати господарства стороннім особам. Не купувати тварин невстановлених для цього місцях без супровідних ветеринарних документів. Не утримувати в господарстві свиней, якщо ви мисливець на диких свиней. Не згодовувати свиням харчових відходів, що містять свинину, чи продукти забою.

 

Отже, при підозрі на АЧС – негайно сповістіть фахівця ветеринарної медицини краще перестрахуватись, а ніж наразити не небезпеку інших.

 

 

 

 

Провідний мисливствознавець

І.М. Максюта