• 1150 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 410 грн. хвойні - 310 грн. чурка - 610 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 710 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Посів жолудя дуба звичайного в розсаднику Охтирського лісництва
18.11.2020 09:37

Посів жолудя дуба звичайного в розсаднику Охтирського лісництва

Одним з основних завдань лісівників є вирощування високопродуктивних лісів. Щорічно в Україні садять тисячі гектарів лісу. Для цього необхідно щороку вирощувати велику кількість посадкового матеріалу деревних та чагарникових порід.

Переважаючою лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах ДП «Охтирське лісове господарство», є дуб звичайний. Тож головну увагу підприємство приділяє саме заготівлі жолудів та вирощуванню якісних сіянців дуба. Заготівля насіння цієї породи ведеться у жовтні-листопаді. Жолуді збирають із землі в декілька прийомів з повторенням збору через 3-5 днів. Слід уникати збирання жолудів у початковий період, коли опадають пошкоджені та недорозвинені плоди.

 

Але рясний врожай жолудів, нажаль, відбувається не кожного року. Так повторюваність плодоношення для дуба звичайного складає 4-8 років. Тому наше підприємство намагається щороку якомога більше заготовити жолудя дуба звичайного, аби забезпечити власні потреби у стандартному садивному матеріалі не лише на рік, але й на наступний період.

На даний час в Охтирському лісгоспі закінчена заготівля жолудя дуба звичайного. Насіння пройшло повітряне сушіння і готове для висіву. Останні два роки посів проводять восени. Як показує практика таким чином ми отримуємо більшу кількість стандартних сіянців порівняно з весняним висівом. В постійному розсаднику Охтирського лісництва, який знаходиться у кварталі 55 виділ 15 та кварталі 54 виділ 15, попередньо проведено комплекс механізованих робіт з підготовки грунту для висівання жолудів (дискування, боронування).

Робота в розсаднику кипіла з самого ранку. Тракторист Горішній Микола Олексійович вправно нарізав рядки для висіву. Лісокультурниці Симон Світлана Анатоліївна, Лобанова Катерина Сергіївна, Шандиба Тетяна Петрівна та Ткаченко Любов Олексіївна – справжні майстрині свого діла. Вже не вперше вони висівають своїми руками насіння майбутніх могутніх дубів в підготовлені борозенки. Робітник Симон Олександр Володимирович, майстри лісу Костенко Ігор Володимирович та Рогальський Микола Миколайович, разом з лісником-єгерем Гузеватим Романом Сергійовичем допомагають підносити відра з посівним матеріалом та загортають вже посіяні рядки.

Так восени цього року в Охтирському лісництві було висіяно 4,5 тони жолудя дуба звичайного на площі 0,61 га. Вся робота проходила з неабиякою відповідальністю, адже всі розуміють, що від зусиль зараз залежить успіх у кожному наступному етапі з вирощування лісу - лісу для наших нащадків.

 

Оновлено 18.11.2020 09:44