• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Лісовий розсадник
18.05.2021 09:15

Лісовий розсадник

Лісовий розсадник – саме тут починають свое життя майбутні дерева. В Охтирському лісгоспі , а саме на території Охтирського лісництва знаходиться постійний ліовий розсадник. С першого погляду він вражає своїми розмірами, охайністю. Сезонні робітники постійно стежать за порядком на території лісництва та лісового розсадника.

Робота на розсаднику починається з весни і закінчується лише пізно восени. Спочатку за допомогою трактора проводиться оранка та культивація площі під посіви. Потім пишуться рядки для висіву.

На поточний рік було висіяно 0,61 га жолудя дуба звичайного. Для підживлення та поливу було встановлено сучасну систему поливу. В продовж вегетаційного періоду дівчата лісокультурниці доглядають за посівами, видаляючи всі небажані бур»яни та розпушуючи землю. Догляд за майбутніми деревами проводиться досить ретельно адже кожен сіянець на вагу золота. Поруч з посівами дуба знаходиться плантація новорічних ялинок. В 2019 році було проведено експеримент. Зусилями всіх робітників лісництва ми підстригали та надавали форму кожній новорічній ялинці індивідуально. Це все дало свої результати. Тепер в цьому 2021 році ми можемо порадувати жителів Охтирщини пишними лісовими красунями на новорічні свята.

Сіянці сосни звичайної вирощуються в телицях. В теплицях теж налагоджено систему поливу. Сіяці захищае від прямих сонячних променів захисна сітка. В цему році було висіяно  0,0126 га.

Супутньо наше лісництово вирощує породи плодові та кісточкові породи дерев для подальшої посадки їх в ремізах та лісі для підгодівлі диких тварин. Так в цему році було висіяно 0,015 га насіння горіха грецького, 0,00045 кісточок абрикоса, 0,0002 га насіння груші, 0,0006 га кісточок сливи.

Окрім  цільових порід в Охтирському лісництві вирощують декоративні породи.

Це теж досить кропітка та відповідальна  робота адже період коли можна нарізати та висадити живці досить малий. Живці нарізаються з хвойних та листяних порід під контролем лісничого. Живцювання дає змогу зберегти декоративну форму рослини з якої вони взяті. А це досить важливо в озеленені. Так в Охтирському лісництві на даний час є декілька декоративних форм туї, ялівця, самшиту, ялина колюча декоративна форма блакитна, Барбарис Юліанна , Барбарис Тунберга, Верба козяча, Псевдоцуга Мензіса, Цуга канадська,Верба Мацудана, Декілька видів спірей та пухироплідника, жасмін . Кожного року об»єм та різновидність декоративних рослин збільшується. Також в цему році було висадженно шкільне відділення в якому рослини залишаються на дорощення та для подальшої реалізаціїї з віткритою кореневою системою.

Лісовий розсадник досить важлива структура при веденні лісового господарства. Її не треба недооцінювати. Вона вимагає великих знань в таких науках як лісівництво, ботаніка, фізіологія рослин, фітопатологія та інші.

Люди які вкладають всього себе та все своє життя на роботу  в лісових розсадниках заслуговують великої поваги. Адже саме з цього місця з маленької насінини починається життя дерев у лісі.